Pořádaný závod v Jablonci n/N měl překvapení

Post date: Feb 28, 2016 7:45:16 AM

V sobotu 27.2.2016 jsme se vydali do Jablonce nad Nisou, kde jsme pořádali závod v orientačním běhu jako jednu součást větší akce Sportovky - zimní.

Za velmi chladného počasí byl pro závodníky připraven OB Scorelauf v pěkném kopcovitém terénu na Břízkách. Závodníci, kteří už měli za sebou několik jiných disciplín se postavili na start závodu s hromadným startem v 16 hodin a odstartovali přesně v 16.15 hod.

Hned několik faktorů působilo na závodníky jako překvapení. Někteří se s orientačním během setkali poprvé, a proto byl před startem uspořádán výklad k závodu a hlavně ke speciálním popisům pro kontroly, které byly většinou velké kameny, kamenné srázky a kupky. Ale největším překvapením pro ně bylo, když se museli ve dvojicích připoutat na tenké lano a nemohli se v průběhu závodu od sebe vzdálit více než na cca 1,5 metru. To, že na kontrolách, které byly různě obodovány a měli zvláštní bodové prémie ve formě nápoje v 0,5 litrové plechovce, kterou museli neotevřenou přinést do cíle, když chtěli body navíc, byl jen "malý" taktický oříšek pro způsob absolvování závodu.

Nakonec se všichni v pořádku dostali do cíle, ještě před tím, něž se setmělo a z jejich reakcí bylo jasné, že si závod užili. Proto to taky děláme, že ;) .

Kompletní ukončení závodu a stažení kontrol z lesa už proběhlo za tmy . Doufáme, že se závod v zábavné formě líbil, a že se s některými účastníky zase někdy potkáme. Fotky jsou dostupné zde.

vebr-sport - pred startem Scorelaufu