Pořádali jsme orientační závod na Soukeníku

Post date: Oct 11, 2014 6:41:13 AM

V pátek 10. října jsme uspořádali, v lese v okolí fotbalového hřiště na Soukeníku v Sezimově Ústí, pro ZŠ ul. Helsinská – Tábor, "Přebor v orientačním běhu".

Z původně přihlášených 314 závodníků se jich na start přeboru postavilo celkem 224. Počasí, jako už každým rokem v tuto dobu, bylo od rána trošku sychravé, ale v průběhu závodu se vyčasilo a v závěru už byla obloha bez mraků a bylo krásné teplo a slunečno.

Závodníci startovali od 9 hodin ve dvanácti kategoriích a do lesa vybíhali jednotlivě po dvou minutových intervalech v jednotlivých kategoriích. Na startu se objevili žáci, kteří se závodu pravidelně každoročně účastní a také úplní nováčci ze čtvrtých tříd, kteří dostávali ještě před závodem cenné rady a informace pro úspěšné absolvování jejich závodu. Poslední závodník proběhl cílem o půl jedné odpoledne.

S průběhem závodu byli spokojeni jak závodníci tak i učitelé a vedení školy, kteří se sami aktivně zapojili vlastní organizace akce.

Věříme, že se všem účastníkům závod líbil tak, že ze i nadále budou účastnit dalších sportovních akcí organizovaných naším sportovním centrem vebr-sport a také námi organizovaných tréninků.

Informace o závodu, výsledky a fotografie jsou na stránce závodu na adrese: http://sites.google.com/site/zavod20141010

Fotka