Příprava pod vedením trenéra se vyplatila v republikovém finále přeboru ško

Post date: Jun 7, 2012 12:53:02 PM

Ve středu 6. června 2013 se u Olomouce na Svatém Kopečku konal finálový závod celorepublikového finále přeboru škol.

Jihočeský kraj reprezentovali žáci a studenti Gymnázia Pierra de Coubertina – Tábor a Gymnázia Vítězslava Nováka –Jindřichův Hradec, kteří si zajistili postup z krajského přeboru škol, které se konalo v Plané nad Lužnicí a pořádalo ho sdružení vebr-sport.

Družstva obou gymnázií vyrazila do Olomouce v brzkých ranních hodinách společně, jedním autobusem, který zajistilo sdružení vebr-sport. Ještě v autobuse probíhaly taktické porady, i když v několika předchozích týdnech byly pro členy těchto dvou družstev připravovány tréninky a další aktivity pro zdokonalení orientačních dovedností.

Přípravu studentů z Gymnázia Pierra de Coubertina v Táboře si vzal na starosti trenér Jiří Vébr ze sdružení vebr-sport a uspořádal hned několik tréninkových soustředění se zaměřením na přípravu a rozvoj orientačních dovedností při orientačním běhu.

Do závodu bylo přihlášeno 360 závodníků z 29 škol a jak je patrno z výsledkové listiny, přijeli opravdu kvalitní a zkušení borci z cele republiky, kteří vytvořili kvalitní konkurenci.

Mezi touto konkurencí se ale určitě neztratili zástupci z JČ kraje a ani závodníci pod trenérským vedením Jiřího Vébra.

V kategorii D7 se Jana Svobodová a Lada Doležalová dostaly pod 7min 50s ztráty na vítězku.

Když si uvědomíme, že se pod 8 minutovou hranici dostalo hned 28 závodnic, musím konstatovat, že výkon zástupkyň JČ kraje v této kategorii byl opravdu skvělý.

To samé se dá říci i o dalších kategoriích, kde v kategorii H7, kde Pavel Poduška doběhl za vítězem jen o 9min 22s později a Adam Kraus o 10min 31s později. V kategorii H9 se Petr Knotek a Vojta Růta dostali svou ztrátou po 11min 46s.

Také další členové jihočeské výpravy dosáhli dobrých výsledků v jednotlivcích a určitě neudělali Jihočeskému kraji ostudu.

Výsledky jsou na stránkách Celorepublikového finále. http://preborskol.hanaorienteering.cz/vysledky/