Orientační běh znovu v Plané nad Lužnicí

Post date: Oct 6, 2014 10:31:27 AM

V sobotu 4. října 2014 dopoledne, za mlhavého počasí, vyběhli do lesa ti, co se nebáli si vyzkoušet

orientační běh v terénu.

Les plana

Před tím než po jednom vyběhli, si každý musel zakreslit umístění kontrol do čisté mapy. V nejednom případě to opravdu dělalo problém, ale každý se tak alespoň pořádně připravil na svou trať. V lese bylo rozmístěno celkem 12 kontrol a nejdelší trať čítala cca 3 km. Z lesa všichni vrátili v pořádku a mohli se přesunout na další místo v Plané nad Lužnicí, kde si mohli vyzkoušet další variantu orientačního běhu, který byl součástí sportovního víceboje. Tentokrát už se jednalo o tříčlenné štafety, které byly rozděleny do dvou věkových kategorií a to mladší děti a mládež. Délky tratí byl úměrné závodnímu prostoru, který byl vymezen prostorem atletického stadionu, kde probíhali pěkné a tvrdé běžecké souboje například při předávkách jednotlivých štafet. Celému sportovnímu klání přihlíželo mnoho rodičů, kteří podporovali své děti a přispěli tak k vynikající atmosféře.

Celkový počet aktivně zapojených účastníků, kteří si v sobotu v Plané nad Lužnicí úžili orientační běh, byl 51 a možná stejný počet a nebo i více bylo těch, kteří se na orientační běh přišli jen podívat.