O vánocích se běhalo na KOMOŘE

Post date: Dec 29, 2014 8:47:33 AM

V pátek 26. prosince jsme v Táboře ve sportovním areálu KOMORA, kde se bude konat mistrovství světa v cyklokrosu, uspořádali „Zimní kufrování“. I když to bylo na Štěpána, tak se sníh před startem nějak nechtěl ukázat. Zato právě v hodině „H“, minutě „M“ a sekundě „S“ se začala snášet na závodníky pěkná sněhová chumelenice, která ale nebyla zase po celý závod a poměrně rychle odezněla.

Zimní kufrování na KOMOŘE bylo vlastně netradičním pojetím orientačního běhu, které si mohl vyzkoušet každý kdo se zúčastnil. Přihlížejících bylo poměrně hodně a závodníku se na hromadný start postavilo celkem 51.

Na zmapovaném prostoru cca 600 m2 mimo sídliště ( prostor sídliště si šetříme na pěkný sprint ) si to všichni určitě užili. V kategorii OSTATNÍ si mohl každý najít jakoukoliv kontrolu a s motem „ Co najdeš to najdeš“ vyběhli všichni společně do závodu i s kategoriemi A, B a C. Kategorie C měla vzdušnou čarou 2,4 km, B zase 5,5 km a v hlavní kategorii se závodníci poprali s tratí dlouhou 9,3 km. Je pravdou, že si na tak malém prostoru dokázali i ti nejlepší naběhat při oražení všech 34 kontrol taky 10 až 11 km. Jak je již zvykem u organizátora „jive“ byla to určitě pěkná makačka.

Celý závod byl uspořádán na systému SportIdent, kdo neměl čip tak si ho zapůjčil. Všechny SI jednotky (krabičky) byly zabezpečeny zámky, aby se zase nestalo, že by někdo nějakou kontrolu uzmul tak jak už se několikrát stalo. Každý obdržel účastnický certifikát a děti si mohly odnést malé dárečky s hračkami.

Věříme, že i na dalších námi pořádaných akcích bude taková dobrá nálada, jako byla při konání tohoto „Zimního kufrování na KOMOŘE“.