Nábor nových orienťáků

Post date: Aug 18, 2015 12:28:35 PM

Vždy, když někde prezentujeme činnost našeho sportovního centra, tak se na nás obrací řada zájemců z řad rodičů o zapojení jejich dítěte do tréninků sportovního centra vebr-sport. Pro všechny, které oslovila činnost našeho spolku a chtěli by se k nám přidat, resp. přihlásit své dítě, přinášíme základní informace a podmínky.

Spolek vebr-sport a jeho sportovní centrum pro OB je zaměřen na sporty v přírodě, především orientační běh. Věnujeme se přípravě a organizování sportovních akcí a tréninkům převážně dětí a mládeže i když závodů a tréninků se ale účastní i řada dospělých. Více o naší činnosti najdete v sekci Vše o nás a Horké novinky na webu, hodně napoví také fotky z jednotlivých akcí, nebo se každý může zeptat současných členů skupiny SC vebr-sport a také si může prohlédnout naše stránky na facebooku.

Máte-li zájem přihlásit do sportovního centra vebr-sport sebe nebo své dítě, počítejte zejména s tímto:

Jsme sportovní centrum pro OB spolku vebr-sport. Jde nám především o radost z pohybu a z toho, že sportujeme v přírodě, výsledky v závodech nejsou rozhodně na prvním místě u začátečníků. Na druhou stranu ale určitá soutěživost je přirozenou součástí sportu, a pokud vám toto chybí a chcete prostě jen být venku na vzduchu, zkuste raději některý ze skautských oddílů.

Pravidelná účast na trénincích. Jste-li úplní začátečníci a chcete-li se orienťák naučit aspoň průměrně, bude to chtít nějaký čas a hlavně pravidelnou účast na trénincích, aby vám nic neuteklo. Jestli už teď máte každý den jeden kroužek, zvažte své priority.

Jezdíme na soustředění a závody. A ty jsou o víkendech. Bez závodů by to nebyl opravdový sport, tam si nejlépe všichni vyzkouší, co už umí. Na soustředěních a společných akcích se toho zase nejvíc naučí a hlavně se lépe zapojí do party ostatních dětí a dospělých. Optimální účast pro začátečníky na víkendových závodech je zhruba jednou měsíčně, minimum jsou dvě akce během pololetí.

Orienťák je rodinný sport. Dá se totiž dělat od narození až do … dokud se udržíte na nohou. Z vlastní zkušenosti víme, že se postupně do orienťáku zapojují sourozenci, rodiče…, a to i přestože sami dříve nijak aktivně nesportovali. A i když rodiče sami neběhají, je třeba dopravit děti na závody, tréninky a soustředění. U starších dětí můžete občas sdílet dopravu s ostatními, několika víkendům na závodech se během roku ale ani tak nevyhnete.

Jestli to tedy s orienťákem opravdu chcete zkusit, doporučujeme vám v první řadě přijít v pátek 28.8. odpoledne v 16 hodin do Plané nad Lužnicí na "Ostrov", kde pořádáme jednoduchý krátký tréninkový závod. Když se vám to bude líbit, napište nám mailem (viz kontakt) nebo na FB a my se vám ozveme.

Kapacita tréninkové skupiny (dětské skupiny) je omezená, hlavně proto, že se nás hlavně v zimě na tréninky do tělocvičny vejde jen omezený počet. Nové děti proto přijímáme podle uvolněných míst, přednost mají především sourozenci a kamarádi současných členů. (i kvůli dopravě na závody a prostě protože je to rodinný sport).

Pokud jste dočetli až do konce a ještě jsme vás neodradili, je velká šance, že by se vám u nás mohlo líbit. Tak se přijďte podívat na některý z tréninků nebo nám napište na email a uvidíme, co se s tím dá udělat.

Více zde:

https://sites.google.com/site/vebrsportcz/

https://www.facebook.com/groups/trainingvebrsport/

https://www.facebook.com/vebrsport