KRAJSKÝ PŘEBOR ŠKOL V ORIENTAČNÍM BĚHU Planá nad Lužnicí

Post date: May 16, 2012 5:58:24 AM

V letošním se konal krajský přebor škol jihočeského kraje v Plané nad Lužnicí a jeho pořádáním bylo pověřeno sdružení vebr-sport.

Ve středu 9. května přijeli žáci a studenti škol z různých koutů jihočeského krajese do Plané nad Lužnicí , aby se zúčastnili krajského přeboru škol v orientačním běhu, který byl organizován pod taktovkou sdružení vebr-sport. Žáci a studenti bojovali o postup na Celorepublikové finále, které se bude konat v Olomouci.

Pro závod vyšlo krásné počasí, tak jako u všech sportovních akcí pořádaných letos sdružením vebr-sport, a i po organizační stránce to perfektně klapalo.

Zázemí pro všechny účastníky poskytla ZŠ Planá nad Lužnicí, od které to na start závodu bylo necelý jeden kilometr.

Start a cíl byl situován na okraji lesa západně od Plané a to umožňovalo vedoucím jednotlivých družstev škol, aby mohli v klidu sledovat, kdo závodí v lese a kdo proběhl cílem.

Vlastní závod nebyl určitě z nejlehčích. Tratě byly koncipovány tak, aby prověřily schopnosti a umění orientace všech závodníků, a aby se d celorepublikového finále probojovaly opravdu jen Ta družstva, která budou schopna konkurovat ostatním družstvům z celé republiky.

Při vlastním závodě se taky ukázalo, že sport „ orientační běh“ asi některým lidem vadí, protože se z jednoho kontrolního stanoviště ztratila elektronická záznamová jednotka, pomocí níž jsou zaznamenávány průchody tímto stanovištěm. Jak je vidět, najdou se mezi námi stále takoví, kteří se snaží svým chováním kazit práci druhých.

Závodníci byli, ale natolik zkušení, že jim tato skutečnost jejich závod nezkazila a věděli co v takovém případě dělat. Všichni dále pokračovali na svých tratích a doběhli v pořádku do cíle.

Závěrečné vyhodnocení probíhalo v prostorách vedle tělocvičny ZŠ Planá n/L a diplomy a ceny předávali, starosta města Plané nad Lužnicí Ing. Jiří Šimánek, předseda sdružení vebr-sport Ing. Jiří Vébr a předseda jihočeské atletiky Pavel Novák.

V každé kategorii byly rozdány medaile prvním třem a vítězným družstvům, která postoupila na celorepublikové finále do Olomouce byly předány poháry.

Postup si vybojovalo družstvo starších žáků Gymnázia Pierra de Coubertina z Tábora a družstvo studentů Gymnázia Vítězslava Nováka z Jindřichova Hradce.

Všichni účastníci se nakonec rozešli do svých měst a už nyní se sdružení vebr-sport začíná připravovat na příští rok, kdy bude pořádat 5.6.2013 Celorepublikové finále přeboru škol v orientačním běhu. Příprava této sportovní akce už pomalu začíná a můžeme se jen těšit na to, že Planou nad Lužnicí v příštím roce navštíví žáci a studenti z celé republiky.

Veškeré informace o konaném krajském přeboru škol v orientačním běhu včetně podrobných výsledků naleznete na internetové adrese http://sites.google.com/site/zavod20120509

Fotografie na : http://www.rajce.net/a6406595 a http://www.rajce.net/a6410225