Tréninky‎ > ‎

Vyzkoušej orientační běh

Vyzkoušejte zajímavý sport v přírodě, naučte se běhat v lese podle mapy, poznejte nové kamarády a kamarádky, udělejte něco pro své zdraví! Za zkoušku nic nedáte...

Přiveďte k nám děti, kamarády, sourozence, rodiče...

Co děláme?

Věnujeme se orientačnímu běhu a sportovní činnosti. Jsme sportovní klub z působností  v Táboře, Sezimově Ústí, Plané nad Lužnicí a okolí. Náš klub má zkušené závodníky a zkušené trenéry, a pořád hledáme nové talenty a zájemce o náš sport. 

Na jaře a na podzim chodíme trénovat do lesů v okolí Tábora, Sezimova Ústí a Plané nad Lužnicí. O víkendech jezdíme na závody. V létě pořádáme příměstské sportovní kempy zaměřené na orientační běh, brannou přípravu, kola a další sporty. V zimě chodíme trénovat do
SC vebr-sport
tělocvičen.

Koho hledáme?

Jako začátečníky hledáme především děti ve věku 6-12 let, ale není to podmínkou. Můžete vzít s sebou klidně i starší sourozence, kamarády a své rodiče. V orientačním běhu na věku nezáleží a závodů se může zúčastňovat každý.

Jak nás kontaktujete?

Můžete zavolat hlavnímu trenérovi (Jiřímu Vébrovi 721 720 643), nebo poslat e-mail na adresu info@vebr-sport.cz, nebo nám nechat zprávu v našem kontaktním formuláři. Sdělíme vám vše potřebné.

Od září trénujeme venku a později v tělocvičnách podle volných kapacit škol.


--------------------------

Co je orientační běh?


Orientační běh je moderní sportovní odvětví založené na orientaci v neznámém terénu. Sportovištěm pro orientační běh je příroda - lesy, parky - při samotném závodě se pohybujete ve zdravém prostředí na čistém vzduchu. Běh po měkké lesní půdě neničí vaše klouby na rozdíl třeba od běhu po asfaltu. Při závodě se s pomocí mapy a buzoly hledají kontrolní stanoviště ve stanoveném pořadí a v nejkratším možném čase. O úspěchu tedy rozhoduje správná orientace a rychlý běh. Při orientačním běhu zlepšujete svou sílu i mozek!

Závodů v orientačním běhu se může účastnit úplně každý. Na závodech je vypisováno mnoho různých kategorií s tratěmi různých délek a obtížnosti, odstupňovaných podle věku, pohlaví a náročnosti. Na závodech se tak spolu utkávají věkově a výkonnostně stejní závodníci a závodnice.

Kategorie jsou vypsány pro malé děti až po nejstarší veterány, a tak si každý najde své soupeře a odpovídající trať. Na závody tedy může jezdit opravdu celá rodina.

Závody probíhají o víkendech od jara do podzimu, v době letních prázdnin pak můžete absolvovat i vícedenní závody s možností kempování, vycházek po okolí a příjemně strávené dovolené. Pro děti jsou v létě připraveny tábory s náplní orientačního běhu i jiných táborových aktivit.

K účasti na závodech nepotřebujete žádné nákladné vybavení.  Jako oblečení lze použít například lehké kalhoty a tričko a obuv je nejvhodnější ta, která nebude podkluzovat v lesním terénu. 
Comments