Novinky‎ > ‎

Sněhulákův kufr 7. ledna v Plané nad Lužnicí

přidáno: 20. 1. 2012 11:52, autor: vebr sport
    V sobotu 7. ledna 2012 jsme v Plané nad Lužnicí pořádali, už po několikáté, závod pro veřejnost v orientačním běhu "Sněhulákův kufr". Byly vypsány tři kategorie bez rozdílu věku a pohlaví. Kategorie C měla trať závodu zakreslenu na zbrusu nové klasické mapě . Závodníci zbylých dvou kategorií dostali tratě závodu zakresleny na speciálně upravené mapě, na které směřovali poledníky do jednoho bodu tzv. Jiveho pólu. Takto upravená mapa představovala pro všechny závodníky novou zkušenost, protože se jednalo o nevídaný zážitek, kdy se museli podle této mapy zorientovat a dokázat nalézt všechny kontroly na vyznačené trati. 

Do závodu všichni startovali s nejistotou, ale jak se nakonec ukázalo, byla to jen startovní nervozita, protože se při závodě nikdo neztratil a po proběhnutím cílem si závodníci začali sdělovat své neobyčejně dobrodružné zážitky z trati. Celkem se závodu zúčastnilo 53 závodníků.
    V Plané nad Lužnicí si orientaci v lese vyzkoušel mimo členy oddílu SK Kotnov pouze jeden místní borec. Oproti tomu přijeli na tuto, již tradiční akci pořádanou sdružením vebr-sport, sportovci ze Sezimova Ústí, Tábora, Chýnova, Jindřichova Hradce, Třeboně, Českých Budějovic, Kremže, Kašperských Hor a z dalších koutů Jihočeského a Západočeského Kraje.
(Informace na internetu http:/zavody.wz.cz/zavod20120107)

    Tato sportovní akce znovu slavila úspěch a sdružení vebr-sport bude i za rok znovu Sněhulákův kufr pořádat. Mimi tento závod bude pořádat sdružení vebr-sport 25.3.2012 mezinárodní veřejný závod "Táborské sprinty 2012" v historické části Tábora, který bude i mistrovstvím jihočeského kraje, s účastí reprezentační špičky ČR dospělých a juniorů, juniorů ze Švédska a dalších skvělých orientačních běžců. V Plané nad Lužnicí pak uspořádá 18. 4. 2012 závod pro žáky 4. až 9. tříd Základní školy v Plané n/L a následně 9. května 2012 již zmiňovaný "Přebor škol jihočeského kraje v orientačním běhu". Mezi další sportovní akce, které bude vebr-sport technicky zajišťovat, bude patřit také 22. 4. 2012 Krajský přebor v orientačním běhu – krátká trať.

Veškeré informace o závodu Sněhulákova kufru naleznete na adrese: http://zavody.wz.cz/zavod20120107

Comments