Horké novinky


Pořádáme dubnové závody orientačního běhu

přidáno: 29. 3. 2017 20:25, autor: Jiří Vébr   [ aktualizováno 29. 3. 2017 20:28 ]

Závodní sezóna 2017 už začala a i SC vebr-sport se přidal k mnoha pořadatelům závodů a akcí orientačního běhu. Duben je opravdu nabitý závody v orientačního běhu, které spolek pořádá.
Výčet dubnových akcí je zde: 

Všichni členové realizačních týmů jednotlivých akcí přejí všem účastníkům, kteří si orientační běh vyzkouší, aby měli správný směr a závody si užili a dofají, že je jim budou líbit. A jsou připraveni všem podat pomocnou ruku při získávání nových zkušeností s tímto sportem jak na závodech, tak na trénincích SC vebr- sport, třeba i jako novým členům spolku.
 

Bude v roce 2018 MČR v OB -sprint , Veteraniáda a ŽA-krátká trať v Táboře ?

přidáno: 19. 1. 2017 2:19, autor: Jiří Vébr

Protože jsme se jako pořadatelé přihlásili a podali přihlášku do výběrového řízení na pořádání v roce 2018, MČR ve sprintu a Veteraniádu ve sprintu  a zároveň i na pořádání závodu národního žebříčku A – Českého poháru na krátké trati, které jsou oba součástí WRE (Závody světového rankingu), může období mezi 15. a 31. lednem 2017 ovlivnit činnost našeho oddílu právě v roce 2018. V tomto období totiž posuzuje svazová Soutěžní komise všechny přihlášky ve výběrovém řízení a rozhodne o pořadateli, kterému pořádání přidělí.

Takže si držme palce, ať nám to vyjde a do Tábora dostaneme velkou sportovní akci v orientačním běhu. Krátkou informaci uveřejnili na O-news.cz, kde se každý  může zapojit také do hlasování. Odkaz na článek je zde:  http://o-news.cz/vyberove-rizeni-na-poradatele-zavodu-2018-1-a-kolo/

Poslední akci roku 2016 jsme uspořádali na Komoře

přidáno: 1. 1. 2017 23:07, autor: Jiří Vébr

26. prosince proběhl již 4., ročník Zimního kufrování na Komoře v Táboře. Tato sportovní akce se konala ve sportovním areálu Komora a tratě pro závodníky a kontroly byly rozmístěny také v prosturu přilehlého sídliště "Sojčák". Již od 11 hodin se závodníci prezentovali do závodu a hromadný společný start všech kategorií prověhl ve 12:30  hod.


Běželo se na mapě Komora v měřítku 1 : 5 000, kde závodníky čekala městská zástavba, hlína, tráva, a také trochu toho lesního porostu. Připraveny byly tři kategorie a tratě od 2,2 do 5,8 km. K tomu byla připravena kategorie pro příchozí, kteří se chtěli pouze projít a vyzkoušet si orientaci s mapou. “kufrování” pro veřejnost. Styl závodu ocenili nejenom tréninkuchtiví běžci, ale také matematici, protože pořadí kontrol si musel každý závodník pěkně vypočítat. O vlastním závodě a podrobnostech se více dozvíte přímo na stránkách závodu Zimní KUFROVÁNÍ na Komoře , kde jsou k dispozici fotografie ze závodu a také konečné výsledky. 
Pořadatelé blahopřejí všem účastníkům k dokončení závodu a na všechny se těší za rok zase na shledanou 😃. 

Zimní kufrování na Komoře v Táboře 2016

přidáno: 14. 12. 2016 4:07, autor: Jiří Vébr

Na Štěpána 26. prosince 2016 pořádáme další Zimní kufrování na Komoře v Táboře.
Zveme všechny na proběhnutí a provětrání s mapou.
https://sites.google.com/site/zavod20161226/

Úspěšná sezóna svěřenců SC vebr-sport

přidáno: 7. 11. 2016 0:57, autor: Jiří Vébr

Letošní závodní sezón skončila a tak můžeme trochu rekapitulovat. 
V jarní části se podařilo našim svěřencům získat tituly krajských přeborníků a někteří dokázali stabilizovat vysokou výkonnost nejen v Jihočeském kraji, ale také v dalších závodech, kterých se účastnili mimo region Jižních Čech.

naši svěřenci získali:
5 titulů přeborníka Jč oblasti v disciplíně "Sprint",
4 tituly přeborníka Jč oblasti v disciplíně " Krátká trať",
4 tituly přeborníka Jč oblasti v disciplíně "Klasická trať".

Úspěšní svěřenci byli také součástí "Oblastního výběru" a reprezentovali Jihočeský kraj na Vyzývacím poháru štafet, který proběhl na Moravě.
Dále v letní části sezóny někteří svěřenci absolvovali náročné tratě několika vícedenních závodů.
Podzimní sezóna jen potvrdila dobrou připravenost svěřenců a znovu se někteří stali součástí družstva " Výběru Jihočeského kraje" a reprezentovali kraj na MČR klubů a oblastních výběrů, které proběhlo v Novo Borských lesích.

Celkově svěřenci SC vebr-sport dokázali ovládnou většinu kategorií v konečném pořadí žebříčku Jihočeské oblasti.

D10  Přílepková Radka        2. místo
D12  Kosobudová Anna       1. místo
D14  Kosobudová Kateřina  1. místo
D14  Rudová Magdaléna      2. místo
D16  Svobodová Anna          1. místo
D16  Rudová Anna               4. místo
D18  Svobodová Jana           1. místo
H10  Svoboda Jan                 1. místo  
H12  Žalud Jan                     2. místo

Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v nadcházející sezóně 2017.

vedení SC vebr-sport

Upořádali jsme další závod pro ZŠ ul. Helsinská - Tábor

přidáno: 14. 10. 2016 7:06, autor: Jiří Vébr

V úterý spolek SC vebr-sport uspořádal závod v orientačním běhu pro ZŠ ul. Helsinská  v Táboře. Závodu se zúčastnili žáci 4. až 9. tříd. Celkem jich závod dokončilo 262. Závod se konal v lese v okolí fotbalového hřiště na Soukeníku za sychravého počasí, ale dětem to ani nevadilo. Při doběhu do cíle vytvořili děti vynikající atmosféru a navzájem se povzbuzovaly.
Odkaz na stránku této akce s výsledky a fotagrafiemi je dostupný ze stránky Realizace sportovních akcí .

Testy SC vebr-sport 24. září 2016

přidáno: 21. 9. 2016 10:51, autor: Jiří Vébr

V sobotu 24.9.2016 se uskuteční "Kontrolní testy SC vebr-sport a zároveň "NÁBOROVÉ TESTY" pro nábor nových zájemců o tréninky a členství v SC vebr-sport.
http://sites.google.com/site/vebrsportcz/trenink-vebr-sport
(Testy se konají za každého počasí. Testy jsou povinné pro všechny členy tréninkové skupiny SC vebr-sport).

Místo: Planá nad Lužnicí - Atletický stadion u vlakového nádraží
ČAS: 10:00 hod
Skok daleký z místa - dynamické explosivně silové schopnosti nohou 
Člunkový běh 4x10m - rychlostní schopnosti des.sec
Cooper běh na 12 min. - vytrvalost 
Přednožování - sila flexorů nohou a břišních svalů Burpee-test - (stoj-dřep-vzpor ležmo) rychlostně vytrvalostní schopnosti 
Předklon - kloubní pohyblivost
Test O-400 (pro menší O-200)

S orientačním během řádíme mezi olympijskými sporty

přidáno: 14. 8. 2016 14:16, autor: Jiří Vébr

Prezentace orientačního běhu na Lipně
Od 8.srpna probíha prezentace orientačního běhu také v Olympijském parku Rio-Lipno. Vše parádně jede a uz proběhly dva exhibicnimi závody, po kterých se na stejně tratě vydala závodit veřejnost. Vždy se konalo oficiální vyhlášení nejlepších na hlavním pódiu v centru OPRL v Lipně nad Vltavou. K dnešnímu dni si aktivně vyzkoušelo orientační běh v Olympijskem parku již přes 4400 návštěvníků všech věkových kategorií, kdy někteří měli své podpůrné rodinné týmy. Největší zájem je o orieňťák v bludišti, kde jsou připraveny tratě lehké, složitější a také tratě se speciální obtížností. Prezentace. Orientačního běhu se rozprostírá u nástupní stanice lanovky v Lipně nad Vltavou. Kompletní forografické zpravodajství je k dispozici na facebooke u Jirky Vébra. Odkaz https://www.facebook.com/jiveob

K prezentaci patři také nově otevřené areály pevných kontrol, které se nachází v lese nad Lipnem na Vltavou a nad Frymburkem. Odkaz je zde: https://sites.google.com/site/arealyob/home

Svěřenci SC vebr-sport se neztratili

přidáno: 12. 6. 2016 22:43, autor: Jiří VébrJiž počátkem měsíce 4. a 5. června byli svěřeni SC vebr-sport, pod vedením trenéra Jiřího Vébra,  součástí družstva jihočeské oblasti, které se účastnilo vyzývacího poháru žactva ve dvou OB štafetových závodech a OB sprintu. Závody se konaly poblíž Brna na třech místech. 4. června dopoledne se konaly štafety družstev v lesích okolo obce Sentice a odpoledne byl závod v OB sprintu přímo v Ivančicích. Druhý den v neděli dopoledne se konaly další OB štafety družstev v lesích jižně od Ivanči poblíž řeky Jihlavy. Terény v obou dnech nebyly žádné roviny, ale pořádně kopcovitý a náročný terén prověřil všechny závodníky v jejich dovednosti orientace a hlavně jejich fyzickou připravenost na těžké závody.
Reportážní fotogalerie je dostupná na internetu v tomto odkaze: https://www.zonerama.com/photodusan/Album/1681667

Všem se závody líbili a už se těší na další velké štafetové závody v říjnu na Mistrovství ČR klubů a výběrů oblastí.

Skoro každy den se něco děje

přidáno: 16. 5. 2016 4:16, autor: Jiří Vébr

Tak jak je v nadpise napsáno, opravdu se každy den něco u nás děje a aktivita je vidět nejen v okolí Tábora. Již v pátek 13. května jsme nabídli návštěvníkům Road-show Jižní Čechy olympijské v Písku možnost vyzkoušet si orientační běh a všichni si tam mohli prověřit svoji dovednost se zorientovat. 
Fotogalerie z akce jsou zde http://www.rajce.net/a12745562. A krátké video naleznete je tady https://www.facebook.com/jiveob/posts/1321076057907738V sobotu jsme uspořádaly mapový trénink v lese pro členy SC vebr-sport, který mel prověřit jejich připravenost na štafetové závody.
A v neděli se někteří členové SC vebr-sport zúčastnili závodu žebříčku B Čechy v brdských lesích. Všichni co tam startovali, dokazali, ze účast na takových velkých závodech není pro ne už nic obtížného.

1-10 of 54