Novinky


Na začátku září "První seznamovací trénink"

přidáno: 4. 9. 2017 6:04, autor: Jiří Vébr   [ aktualizováno 4. 9. 2017 6:06 ]

Náš oddíl SC vebr-sport pořádá "První seznamovací (náborový) trénink orientačního běhu po prázdninách". Přijít může každý kdo má zájem o orientační běh a chtěl by se přidat mezi nás, a pro stávající členy oddílu. Sejdeme se ve Sportovním areálu Komora -Tábor v čase od 16.15 - 18:00 hod
Sraz je u restaurace ve sportovním areálu. Na tréninku proběhne úvodní setkání zájemců o orientační běh, tréninky a závodění v orientačním běhu. Každý si vyzkouší jednoduchou orientaci a běh s mapou. Zájemci zde dostanou informace o možnosti stát se členem oddílu SC vebr-sport a o trénincích. Doporučený věk účastníků 6-99let.

Léto ve znamení závodů a pořádání akcí

přidáno: 5. 7. 2017 22:58, autor: Jiří Vébr   [ aktualizováno 17. 7. 2017 1:01 ]

Začátkem července pořádáme dva turnusy příměstského branně-sportovního kempu pro děti do 16 let. Dále se zúčastníme v průběhu letních prázdnin několika vícedenních závodů, které budou v zajímavých terénech. A budeme pořádat i další závody pro veřejnost jak poblíž Tábora tak v Lipně nad Vltavou. Přejeme všem našim příznivcům v období letních prázdnin krásné zážitky a pohodu. 
Vedení SC vebr-sport, z.s.

V červnu nás čekají důležité závody

přidáno: 2. 6. 2017 0:48, autor: Jiří Vébr   [ aktualizováno 2. 8. 2017 5:51 ]

SC vebr-sport orientacni beh Katka
Po květnu, závody a pořádáním nabitém,  jsou před našimi závodníky důležité akce také v červnu. Hned první víkend 3.-4. června se členové SC vebr-sport  účastní dvou velkých celostátních závodů v Řitce u Prahy, kde se uskuteční ČP, ŽA a ŽB-Čechy (odkaz na stránky sobotního závodu) a (odkaz na stránky nedělního závodu) .

 V dalším víkendu 10.-11. června se někteří účastní MČR a Veteraniády ČR o orientačním běhu na krátké trati, které se konají v Lipnici nad Sázavou (odkaz na stránky závodů)

Třetí víkend měsíce 17.-18. června  budou naši členové závodit v lesích u Litošic, které jsou mezi Kutnou Horou a Pardubicemi. Konají se tam další celostátní závody ŽB-Čechy (odkaz na stránky závodů) .

Všichni se na všechny nadcházející závody poctivě připravovali, a věří že své výkony přetaví ve skvělé výkony. Držme jim tedy všechny palce, ať se jim vše vydaří.

Za námi půlka května a před námi další cíle

přidáno: 15. 5. 2017 5:16, autor: Jiří Vébr

Od počátku května se SC vebr-sport zapojil do dalšího pořádání akcí orientačního běhu a také do dalších tréninků dětí a mládeže a do závodních aktivit ČSOS. Tréninky se konaly v tělocvičnách a hale a také venku. Proběhly pravidelné fyzické testy a chystá se výprava na Vyzývací pohár žactva a na Český pohár štafet v Jeseníku. S připraveností všech svěřenců to vypadá skvěle a ukázali to také při účasti na MČR v orientačním běhu ve Sprintu v Brně. Věříme, že se i v následujícím období závodní sezóny bude všem dařit, a že si závody všichni užijí v pohodové náladě bez zranění.
hlavní trenér SC vebr-sport 
jive

Pořádáme dubnové závody orientačního běhu

přidáno: 29. 3. 2017 20:25, autor: Jiří Vébr   [ aktualizováno 29. 3. 2017 20:28 ]

Závodní sezóna 2017 už začala a i SC vebr-sport se přidal k mnoha pořadatelům závodů a akcí orientačního běhu. Duben je opravdu nabitý závody v orientačního běhu, které spolek pořádá.
Výčet dubnových akcí je zde: 

Všichni členové realizačních týmů jednotlivých akcí přejí všem účastníkům, kteří si orientační běh vyzkouší, aby měli správný směr a závody si užili a dofají, že je jim budou líbit. A jsou připraveni všem podat pomocnou ruku při získávání nových zkušeností s tímto sportem jak na závodech, tak na trénincích SC vebr- sport, třeba i jako novým členům spolku.
 

Bude v roce 2018 MČR v OB -sprint , Veteraniáda a ŽA-krátká trať v Táboře ?

přidáno: 19. 1. 2017 2:19, autor: Jiří Vébr

Protože jsme se jako pořadatelé přihlásili a podali přihlášku do výběrového řízení na pořádání v roce 2018, MČR ve sprintu a Veteraniádu ve sprintu  a zároveň i na pořádání závodu národního žebříčku A – Českého poháru na krátké trati, které jsou oba součástí WRE (Závody světového rankingu), může období mezi 15. a 31. lednem 2017 ovlivnit činnost našeho oddílu právě v roce 2018. V tomto období totiž posuzuje svazová Soutěžní komise všechny přihlášky ve výběrovém řízení a rozhodne o pořadateli, kterému pořádání přidělí.

Takže si držme palce, ať nám to vyjde a do Tábora dostaneme velkou sportovní akci v orientačním běhu. Krátkou informaci uveřejnili na O-news.cz, kde se každý  může zapojit také do hlasování. Odkaz na článek je zde:  http://o-news.cz/vyberove-rizeni-na-poradatele-zavodu-2018-1-a-kolo/

Poslední akci roku 2016 jsme uspořádali na Komoře

přidáno: 1. 1. 2017 23:07, autor: Jiří Vébr

26. prosince proběhl již 4., ročník Zimního kufrování na Komoře v Táboře. Tato sportovní akce se konala ve sportovním areálu Komora a tratě pro závodníky a kontroly byly rozmístěny také v prosturu přilehlého sídliště "Sojčák". Již od 11 hodin se závodníci prezentovali do závodu a hromadný společný start všech kategorií prověhl ve 12:30  hod.


Běželo se na mapě Komora v měřítku 1 : 5 000, kde závodníky čekala městská zástavba, hlína, tráva, a také trochu toho lesního porostu. Připraveny byly tři kategorie a tratě od 2,2 do 5,8 km. K tomu byla připravena kategorie pro příchozí, kteří se chtěli pouze projít a vyzkoušet si orientaci s mapou. “kufrování” pro veřejnost. Styl závodu ocenili nejenom tréninkuchtiví běžci, ale také matematici, protože pořadí kontrol si musel každý závodník pěkně vypočítat. O vlastním závodě a podrobnostech se více dozvíte přímo na stránkách závodu Zimní KUFROVÁNÍ na Komoře , kde jsou k dispozici fotografie ze závodu a také konečné výsledky. 
Pořadatelé blahopřejí všem účastníkům k dokončení závodu a na všechny se těší za rok zase na shledanou 😃. 

Zimní kufrování na Komoře v Táboře 2016

přidáno: 14. 12. 2016 4:07, autor: Jiří Vébr

Na Štěpána 26. prosince 2016 pořádáme další Zimní kufrování na Komoře v Táboře.
Zveme všechny na proběhnutí a provětrání s mapou.
https://sites.google.com/site/zavod20161226/

Úspěšná sezóna svěřenců SC vebr-sport

přidáno: 7. 11. 2016 0:57, autor: Jiří Vébr

Letošní závodní sezón skončila a tak můžeme trochu rekapitulovat. 
V jarní části se podařilo našim svěřencům získat tituly krajských přeborníků a někteří dokázali stabilizovat vysokou výkonnost nejen v Jihočeském kraji, ale také v dalších závodech, kterých se účastnili mimo region Jižních Čech.

naši svěřenci získali:
5 titulů přeborníka Jč oblasti v disciplíně "Sprint",
4 tituly přeborníka Jč oblasti v disciplíně " Krátká trať",
4 tituly přeborníka Jč oblasti v disciplíně "Klasická trať".

Úspěšní svěřenci byli také součástí "Oblastního výběru" a reprezentovali Jihočeský kraj na Vyzývacím poháru štafet, který proběhl na Moravě.
Dále v letní části sezóny někteří svěřenci absolvovali náročné tratě několika vícedenních závodů.
Podzimní sezóna jen potvrdila dobrou připravenost svěřenců a znovu se někteří stali součástí družstva " Výběru Jihočeského kraje" a reprezentovali kraj na MČR klubů a oblastních výběrů, které proběhlo v Novo Borských lesích.

Celkově svěřenci SC vebr-sport dokázali ovládnou většinu kategorií v konečném pořadí žebříčku Jihočeské oblasti.

D10  Přílepková Radka        2. místo
D12  Kosobudová Anna       1. místo
D14  Kosobudová Kateřina  1. místo
D14  Rudová Magdaléna      2. místo
D16  Svobodová Anna          1. místo
D16  Rudová Anna               4. místo
D18  Svobodová Jana           1. místo
H10  Svoboda Jan                 1. místo  
H12  Žalud Jan                     2. místo

Všem gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v nadcházející sezóně 2017.

vedení SC vebr-sport

Upořádali jsme další závod pro ZŠ ul. Helsinská - Tábor

přidáno: 14. 10. 2016 7:06, autor: Jiří Vébr

V úterý spolek SC vebr-sport uspořádal závod v orientačním běhu pro ZŠ ul. Helsinská  v Táboře. Závodu se zúčastnili žáci 4. až 9. tříd. Celkem jich závod dokončilo 262. Závod se konal v lese v okolí fotbalového hřiště na Soukeníku za sychravého počasí, ale dětem to ani nevadilo. Při doběhu do cíle vytvořili děti vynikající atmosféru a navzájem se povzbuzovaly.
Odkaz na stránku této akce s výsledky a fotagrafiemi je dostupný ze stránky Realizace sportovních akcí .

1-10 of 58